Hypoteční banky se snažejí získat co nejvíce klientů a tak inzerují svoje nabídky na akční hypotéky. V dnešní době jsou sazby hypoték opravdu dole.

Vždy má někdo akční hypotéku

Hypotečních bank, které poskytují hypotéky je u nás opravdu hodně. Takže vždy najdete nějakou hypoteční banku, které má zrovna akční podmínky. Dnes je také výhoda v tom, že si můžete jednotlivé nabídky pohodlně srovnat přes internet. Hypotéka je závazek na velkou část aktivního života a tak se vyplatí si počkat na tu nejlepší nabídku.

Délka fixace hypotéky

Délka fixace hypotéku určuje po jakou dobu budete mít u hypotéky zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu víte jaké přesně budete platit splátky po dobu fixačního období. Pro lidi, kteří mají tedy rádi jistotu je tedy dle mě lepší volit hypotéky s fixací. Délka fixace je už na vás. Často se nabýzejí fixace na 1 rok nebo 3 či 5 let.

Jak si vyjednat výhodnou hypotéku ?

Pamatujete na to, že u hypotéky jde výrazně smlouvat. A každá desetinka dolů vám může ve finále ušetřit velké peníze. Nikdy neberte první nabídku a tlačte na snížení ročních úroků a zlepšení podmínky. Většinou se vám to opravdu povede. Protože hypoteční banky se zase bojí, že by mohly příjít o svého klienta. Mohly by jste přece oslovit konkurenci.