Americká hypotéka bez registru je produkt zejména nebankovních společností z nebankovního sektoru. U této hypotéky se nenahlíží do registru dlužníků.

Americká hypotéka = neúčelový úvěr

Americká hypotéka se používá zejména v případech, kdy si potřebujeme levně půjčit a zároveň jsme ochotni ručit nemovitosti. Díky tomu, že budete ručit nemovitostí tak výrazně klesne roční úrok a společnost bude mít hypotéku lépe zajištěnou. Peníze z americké hypotéky můžeme použít na cokoliv. Je to jen na vás, nikdo to nebude později kontrolovat.

Americká nebankovní hypotéka bez registru

Americkou hypotéku bez registru poskytují v ČR zejména nebankovní společnosti. Banky a hypoteční banky se totiž při schválování hypoték vždy dívají do registru dlužníků. Nebankovním společnostem však nevadí ani zápis v registru dlužníků. A tak mají šanci získat americkou hypotéku i lidé, kteří se dostaly z nějakých důvodů do registru dlužníků.

Zajištění americké hypotéky

Americká hypotéka je vždy zajištěna nějakou vaší nemovitostí. Na katastr nemovitostí se zapíše zástavní právo a v případě, že by jste americkou hypotéku delší dobu nesplácely tak může dojít z zabavení vaší nemovitosti. Americká hypotéka je tedy dobrý sluha, ale zlý pán.

Jak vybírat nebankovní společnost ?

Při výběru nebankovní společnosti je třeba být opatrný. Výběr by jste měly věnovat opravdu dostatek času, aby jste odhalily případně nepoctivé nebankovní společnosti. Je třeba se obracet spíše na ty větší a prověřené nebankovní společnosti, které za sebou mají již nějakou tu historii.