Americká hypotéka je jednou z možností jak může získat výhodnou neúčelovou půjčku s relativně nízkými ročními úroky. V článku najdete i tip na automatickou kalkulačku.

Jak funguje Americká hypotéka ?

Americká hypotéka funguje jednodušše tak, že zastavíte vaší nemovitost a díky tomu vám finanční společnost nabídne výhodnou neúčelovou půjčku, kdy peníze z této půjčky můžete použít opravdu na cokoliv. Americká hypotéka se tak často používá na sjednocení půjček do jedné velké půjčky. Často také na rozjezd podnikání.

Bankovní americká hypotéka

Pokud se rozhodnete vzít si Americkou hypotéku, tak bych doporučoval se prvně obrátit na některou z bank. Banky nabízejí vždy lepší podmínky, ale také výrazně nižší roční úroky než třeba nebankovní společnosti. U banky je ale třeba prokázat vaši bonitu, musíte tedy prokázat vaše příjmy z vašeho zaměstnání nebo podnikání. Někteří lidé mají moc nízké příjmy a tak musejí používat nebankovní hypotéky.

Nebankovní americká hypotéka

Nebankovní společnosti se specializují na méně bonitní klienty a tak půjčují své peníze i lidem, kteří neuspěli u bank. Je však třeba počítat s celkově horšími podmínkami a vyššími ročními úroky. Hlavně je třeba si pohlídat znění úvěrové smlouvy, často se tam objevují různé nevýhodné podmínky. Na to je třeba si dát velký pozor.

Americká hypotéka online kalkulačka

Online kalkulačka vám umožní si přesně spočítat vaši Americkou hypotéku. Stačí zadat cenu zastavené nemovitosti a také výši úvěru. Dále pak zadáte délku splatnosti. Hypoteční kalkulačku pro Americkou hypotéku najdete ZDE!