Hypotéka bez dokazování příjmů je hypotéka u které není nutné prokazovat výši příjmů. V článku se dozvíte více informací o hypotéce bez dokazování příjmů.

Pro koho jsou hypotéky bez dokazování příjmů ?

Hypotéku bez dokazování příjmů využívají lidé, kteří dostávají oficiálně pouze část mzdy. Zbylou část mzdy dostávají přímo na ruku. Tuto hypotéku často využívají podnikatelé, kteří využívají daňové optimalizace. A díky tomu pak mají malé oficiální příjmy i když ve skutečnosti vydělávají o hodně více. Nemohou pak ale využít klasickou hypotéku, ale musí hledat hypotéky bez dokazování příjmů.

Bankovní hypotéka bez dokazování příjmů

Hypotéka bez dokazování příjmů je dnes i produktem bank. Dříve banky takové hypotéky neposkytovaly, ale dnes již je poskytují. Banky mají vždy nejlepší podmínky a také nejnižší roční úroky. Banky a hypoteční banky tedy musejí vždy být vaší první volbou. Bank u nás působí opravdu hodně takže máte opravdu z čeho vybírat.

Nebankovní hypotéka bez dokazování příjmů

Někteří lidé raději oslovují nebankovní společnosti, které také nabízejí svoje hypotéky bez dokazování příjmů. U nebankovních společností uspěje větší procento klientů, protože nebankovní společnosti nemívají tak přísné podmínky.

Poplatky za hypotéku

Je potřeba počítat s tím, že budete platit nejen roční úrok, ale také další poplatky, které jsou z hypotékou spojeny. Ať už to je poplatek za sjednání hypotéky nebo poplatek za vedení hypotečního úvěru. Tyto poplatky často nebývají zrovna malé.