Hypotéka bez doložení příjmu je vhodná pro lidi, kteří nechtějí prokazovat své příjmy. V článku se dozvíte jaké společnosti tyto hypotéky bez doložení příjmů v Česku poskytují.

Žádné doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu je pro hodně lidí lákavá v tom, že nemusejí vůbec prokazovat výši svých oficiálních příjmů. Hypotéka bez doložení příjmu je vhodná zejména pro podnikatele, kteří uplaťnují výdajový paušál. A díky tomu jsou pak jejich oficiální příjmy o hodně menší než je tomu ve skutečnosti. U klasické hypotéky totiž musíte donést daňová přiznání.

Hypotéka bez doložení příjmu od hypotečních bank

Hypoteční banky ucítily, že je tady místo pro růst a tak také nabýzejí hypotéku bez doložení příjmu. Tyto hypotéky jsou stále více oblíbené a na to museli hypoteční banky prostě reagovat. U bank máte větší jistotu a celkově jsou tam lepší podmínky. U hypotéky bez doložení příjmu je třeba počítat s tím, že roční úroková sazba bude zhruba 2x vyšší než u klasické hypotéky. Hypotéku bez doložení příjmu nabízejí tyto banky:

  • ČSOB
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Poštovní spořitelna
  • Raiffeisenbank

Hypotéka bez doložení příjmu od nebankovních společností

U nebankovních společností se roční úroková sazba dále zvyšuje. Může být opět přibližně dvojnásobná než bankovní hypotéka bez doložení příjmu. U nebankovních společností však často mají šanci i lidé, kteří mají nějaký ten zápis v registru. Pokud máte zápis v registru dlužníků, tak nemáte šanci získat žádnou hypotéku od bank.