Hypotéky bez prokazování příjmů jsou určené pro lidi, kteří nechtějí prokazovat své příjmy. U této hypotéky stačí pouze čestné přiznání o vašich příjmech.

Financování vlasního bydlení

V dnešní době je většina lidí financovat svoje bydlení pomocí hypotéky. Jen málo lidí si dnes kupuje svoje první bydlení za hotové peníze. Hypotéka je ryze účelový úvěr určené ryze na úhradu bydlení. Díky účelovosti je pak docela nízká úroková sazba. Průměrná úroková sazba u hypoték se v současné době pohybuje okolo 4,5 procenta.

Existují hypotéky bez prokazování příjmů

Někteří lidé nechtějí při podávání žádosti o hypotoku prokazovat své příjmy. Často z důvodu, že mohou doložit oficiálně jen část svých příjmů, nebo podnikají a uplaťnují výdajový paušál. Proto tyto lidi jsou určené hypotéky bez prokazování příjmů u kterých není nutné prokazovat příjmy klasickým způsobem. Často požadují pouze čestné prohlášení o vašich příjmech. Nemusíte tedy příjmy žádným způsobem dokazovat.

Bankovní hypotéky bez prokazování příjmů

Hypotéky bez prokazování příjmů dnes poskytují zcela běžné i hypoteční banky. Vždy je nejlepší se obrátit právě na hypoteční banky, nabízejí nejlepší úrok. I když roční úrok je o něco větší než u klasické hypotéku u které musíte prokazovat své příjmy. Roční úrok se pohybuje zhruba okolo 7 procent ročně. Což není zase tak moc. Na to, že nemusíte prokazovat své příjmy.

Nebankovní hypotéky bez prokazování příjmů

Lidé, kteří neuspějí u hypotečních bank se pak velmi často obracejí právě na nebankovní společnosti, které poskytují svoje hypotéky bez prokazování příjmů výrazně dráže než právě nebankovní společnosti. Přesto tyto společnosti netrpí nedostatkem zákazníků.