Mnoho lidí se ptá jak získat hypotéku ? V článku vám popíšeme co všechno budete potřebovat aby jste získaly hypotéky od hypoteční banky.

Hypotéka na bydlení

Dnes již je téměř samozřejmostí, že první bydlení financujeme pomocí hypotéky. Málo kdo dokáže našetřit na první nemovitost v hotovosti. Lidé proto využívají hypoték. V dnešním článků si popíšeme co všechno potřebujete k tomu, aby jste získaly hypotéku od hypoteční banky.

Jak získat hypotéku ? Připravte si doklady

Určitě budete potřebovat dva doklady o vaší totožnosti. Nejlepší je využít občanský průkaz a cestovní pas. Můžete také využít řidičský pas. Dále je třeba mít nějaké doklady o nemovitosti, kterou budete kupovat nebo stavět. Pokud budete nemovitost stavět samy, tak to bude o něco těžší.

Potvzení o výši příjmů

Hypoteční banky také vždy vyžadují doložení výše vašich příjmů. Příjmy si ověří pomocí potvzení o výši příjmů. To vám vystaví u vás v práci na mzdové účtarně. Podnikatelé musejí často ukázat 2x daňová přiznání. Je potřeba aby byly potvzení od finančního úřadu. Musíte také prokázat, že nemáte žádné dluhy jak u finančního úřadu tak u pojišťoven.

Nesmíte mít zápis v registru

Pokud chcete získat hypotéku od banky, tak nesmíte být v žádném případě zapsaní v jakémkoliv registru dlužníků. Pokud tam jste tak vám hypoteční banka hypotéku prostě neposkytne. Výmaz z registru je možný až po dlouhých 3 letech.