Nebankovní americká hypotéka je neúčelová půjčka, které poskytují po zástavě nemovitosti nebankovní společnosti a firmy. V článku najdete více informací.

Co je to americká hypotéka ?

Stejně jako u klasické hypotéky musíte také zastavit svoji nemovitost. Rozdíl je však v tom, že peníze nepoužijete na bydlení, ale u americké hypotéky můžete použít peníze z této hypotéky opravdu na cokoliv. Za co peníze utratíte je vaše věc, nikdo to později nebude kontrolovat. Lidé často používají americkou hypotéku k tomu aby mohly zaplatit svoje dluhy a mít pouze jednu velkou půjčku.

Americká hypotéka od nebankovních společností

Banky vyžadují vždy aby jejich klienti měli dostatečně vysoké příjmy. To hodně lidí nesplňuje a tak jim prostě americká hypotéka není u banky schválena. Těmto lidem nezbývá nic jiného, než se obrátit na nebankovní společnosti. Nebankovní společnosti poskytují svoje hypotéky i méně bonitním klientům, tedy i lidem, kteří mají nízké příjmy.

O kolik dražší je nebankovní americká hypotéka ?

Nebankovní americká hypotéka je většinou zhruba 2x dražší než klasická americká hypotéka od banky. Je také počítat s tím, že podmínky uvedené v písemné smlouvě budou méně výhodné než třeba právě u bank. U nebankovních společností je strašně důležité, aby jste si pořádně pročetly celou smlouvu.

Splácení hypotéky

U nebankovních společností je také důležité, aby jste hypotéku bez problému a včas splácely. Nebankovní společnosti mají často za opožděné splátky hodně velké splátky. Vždy tedy plaťte svoje závazky včas.