Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti je vhodná zejména pro lidi, kteří s žádosti o schválení hypotéky neuspějí u hypotečních bank. V tom případě se můžete obrátit ještě na nebankovní společnosti.

Nebankovní hypotéka na byt či dům

Nebankovní hypotéka se používá na financování bydlení. Můžete zakoupit jak byt tak rodinný domek. Málo kdo dnes dokáže našetřit na bydlení, většina lidí si musí vzít hypotéku. Protože na vlastní bydlení by našetřily třeba až v 50 letech. A to už je trošku pozdě.

Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti od nebankovních společností

Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti je produkt nebankovních společností. Nebankovní společnosti se zaměřují na více problémové lidi. Svoje hypotéky poskytují zejména lidem, kteří mají zápis v registru a nemají tak šanci získat klasickou hypotéku u banky. Přece jen nebankovní hypotéky bývají zhruba 2x dražší než klasická bankovní hypotéky.

Pozor na podmínky ve smlouvě

U nebankovních společností je třeba si dávat velký pozor při podepisování smlouvy. Smlouvu je třeba si pořádně přečíst, určitě nestačí jen krátké letmé pročtení smlouvy. Ve smlouvě musíte také všemu rozumět. Ve smlouvách se často skrývají nevýhodné podmínky, nebankovní společnosti spoléhají na to, že většinou lidí smlouvy vůbec nečtě. Někteří lidé jsou prostě schopni podepsat opravdu cokoliv.