Chtějí vám ve stávajicí hypoteční bance po skončení fixace razantěn roční úrok, pak je jednou z možností využití refinancování hypotéky. Znamená to tedy k přejití k jiné hypoteční bance.

Refinancování hypotéky je stále častější

Těměř vždy, když vám končí fixace tak vám hypoteční banka chce zvýšit roční úrok. Většině lidí se nechce nic řešit a tak raději přijmou i tuto zvýšenou sazbu. Hypoteční banky této lenosti cíleně využívají. Je tedy důležité být aktivní, pak můžete díky refinancování hypotéky ušetřit opravdu velké peníze.

Přechod hypotéky k jiné bance

Pokud už máte vyčíslenou hypotéku po skončení fixace, tak si nechte zpracovat nabídky od jednotlivých hypotečních bank, které nabízejí refinancování hypotéky. Refinancování hypotéky dnes nabízejí téměř všechny hypoteční banky, protože lidé je začínají využívat stále častěji. Jednotlivé nabídky si porovnete a vyberte si tu nejvýhodnější. Není dobré se však dívat pouze na výši ročního úroku. Je třeba sledovat i poplatky a další parametry nové hypotéky.

Refinancování hypotéky je třeba řešit s předstihem

Asi tak měsíc před skončím fixace vám pošlou ze stávajicí hypoteční banky vyčíslení hypotéky. Vy by jste měli hned oslovit další hypoteční banky, aby vám sestavily jejich nabídku. Času není zase tolik, takže začněte co nejdříve. Pak vám zbyde větší prostor pro vyjednání výhodnější úrokové sazby. A každá desetinka dolů vám může ve finále ušetřit docela velké peníze.

Čas věnovaný refinancování hypotéky se vám určitě vyplatí.